Polis Adayları Soru - Cevap

* 21. Dönem yüksek ihtimal Pöh olacak çünkü tekli alımlar her zaman Pöh, çift alımlar Pomem oldu.
* Alım sayısı 10 bin olması çok zor çünkü askerlik yapmayanlar ile yapanlar ayrılmış. Sadece yapan 6 ay eğitim alacak diğerleri 2 yıl eğitim alacak. Buda demek oluyor ki 6 aylık eğitim için öğrenci alacaklar bu yüzden muhtemelen askerlik şartı ve değişik bazı şartlar gelebilir.
* Pomem de 4 aya indiğinden Pomem ve Pöh alımlarının aynı zaman dilimi içinde olması da büyük bir ihtimal...
* Pöh alımları kpssli veya kpsssiz olabilir. Çünkü üniversite öğrencileri çok fazla bırakıyor diye lise oldu. Ancak şuan aldığımız duyumlara göre yine bırakma oranı çok fazla... Özellikle askerlik yapmayanların 2 yıl eğitim alacak olması istifa edilmesinde büyük rol oynuyormuş.
* Pomem alımlarında baraj puanı 60 olur yüksek ihtimal... Şimdiye kadar sadece 1 defa 65 ile alım oldu onda da kontenjanı zar zor doldurduklarından bir daha aynı şeyi göze alacaklarını sanmıyorum.
* Peki 55 olurmu Pomem şartı. Bu da çok zayıf bir ihtimal çünkü 2017 mezunlarını verdi şuan 60 ve üstü alan en az 50 bin kişi Pomem için bekliyor. Şimdiye kadar hep böyle oldu.
* Şuan beklenen ilk alımlar PAEM, muhtemelen kpss şartı 70 olacak. Ve 1 - 2 ay içinde başvurular başlayacak.
* 20. DÖNEM POMEM sonuçları için 28 Haziran ve Sonrası için tarih veriliyor ancak ben bu tarihin baştan sağma bir tarih olduğunu düşünüyorum. Ancak bilmediğimiz şeyler varsa devlet içinde bu tarihte beklenebilir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederiz.Lütfen Argo Kelimeler Kullanmayınız.

Polislik Mülakat Soruları Arşivi