OKULDA SİLAH DERSİ

Okula başladıktan sonra silah dersi hakkında sizlere kısa bilgiler vereceğim. Ancak sizlerden ricam nokta olsa bile yorum yapmanız.
Silah dersi polis okulunda en önemli ders ve bu derste kesinlikle disiplin kuralları affedilmiyor buna göre dikkatli olacaksınız. İlk hafta ders sınıfta işlenir ve silah kullanma yetkisi ve kanunlar hakkında bilgiler verilir. Ve bu esnada sandıklarda tabancalar getirilir ve herkese dağıtılır istediğiniz gibi o an oynayabiliyorsunuz o dersten sonra artık silahı elinize almanız bile komutla olacaktır.
Daha sonra atış alanına giderek orada kuru tetik çalışması silahı söküp takıyor inceliyorsunuz. Burada bozarım düşüncesi olmasın elinizden geldikçe öğrenmeye çalışın arkadaşlar.
Her adayın okul sonunda kadar kendisine her atış için fişek hakkı vardır. Siz bu fişek hakkınızı kullanıyorsunuz ve yıl sonunda tüm derslere girerek bu fişek hakkınızı bitireceksiniz. Tabanca ile atış yaptırılıyor bu ilk atışta atış eğitmeni sizinde acemi olduğunuzu ve mecburen silah deneyimi olmadığı gözüyle bakıyor. Ve bu atış sırasında hedef gözetmeden sıkıyorsunuz önemli olan hedef yönüne doğru sıkmaktır. Buradaki amaç adayın silahın sesine alışması ve ilk duyguyu yaşamasıdır. Daha sonra farkında olmadan yapılan her atışta artık ustalaşmaya başlıyorsunuz. Silah dersi harika ilk olarak tabanca daha sonra MP5 ve AK-47 atışları devam ediyor. PÖH ise daha fazla silah ile atış yapıyor. AK-47 uzun namlulu silahının sesi bir harika o sesi duyunca şaşıracaksınız. Hiç silahla geçmişi olmayan için farklı bir duygu olacaktır.
OKULLA ÖĞRENMEK İSTEDİKLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ.
ELİMİZDEN GELDİKÇE SİZLERE YARDIMCI OLACAĞIZ.

https://www.facebook.com/pomempohpmyopaem/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederiz.Lütfen Argo Kelimeler Kullanmayınız.

Polislik Mülakat Soruları Arşivi