Modern Terörizm Yuvaları: Üniversiteler

Dünya genelinde olduğu gibi bizim ülkemizde de üniversiteler özerktir. Direk Cumhurbaşkanına bağlı kurumlar olduklarından diğer kamu kurumlarına göre daha bağımsız, daha özgür bir ortamın olduğu söylenebilir.

Eğitim kurumlarının her zaman özgür olması taraftarı bir insan olarak söylemem gerekiyor ki; bu ülkede özgürlük kavramı çok yanlış anlaşılıyor. Özgürlük kelimesini “her istediğimi, dilediğim gibi yaparım” şeklinde anlayan insanlar yüzünden, üniversiteler bilim adına hemen her şeyin konuşulabileceği bir ortam olmaktan çıkıp siyasetle alakalı bir fakülte olsa da olmasa da hemen her yerde siyaset yapılan kurumlara dönüşmüş durumda. Özgür düşünce, düşünce özgürlüğü kavramları adı altında sözde siyaset yapılarak Ülkenin “Dil, Din, Bayrak ve Diğer Milli Değerlerine” saldırı yapılıyor ve bu saldırıları da kendileri “düşünce özgürlüğü”, medya ise “basın özgürlüğü” gibi aslında anlamlarını hiç bilmedikleri kelimelerin ardına sığınarak servis ediyor.

Ülkenin hemen her sorununa çözüm üretmiş Değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konu ile de yakından ilgilenmesi gerektiği düşünüyorum. Zira bu derece kirli zihniyetlerin yetiştiği üniversitelerin ülkenin geleceğine ciddi zararlar vereceği ortada. Bugün birçok akademisyen, doktor, mühendis ve avukatın “kırmızı fularlı kız” şeklinde PKK saflarında savaşan bir teröristi aklamaya çalışmaları da tamamen yukarıda bahsi geçen zihniyetin sosyal hayata kavuşmuş halidir.

Eğer yıllardır olduğu gibi bataklık değil de bataklıktan yetişen sivrisinekler avlanmaya çalışılırsa, korkarım kan emen sivrisineklerin hiçbir zaman sonu gelmeyecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuya bir el atarak bu batakları kurutması, böylelikle geleceğimizi zehirleyen bu yuvaların acilen ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Aslında FETÖ’nün en önemli ayaklarından biri de üniversitelerde yapılanması olduğu düşünülürse, üniversite içerisinde ki bu kargaşaların tamamen FETÖ gibi kan emici ve ülkeyi içten yıkma gibi hainliğin en adi derecesinde ki terör gruplarının ekmeğine yağ sürüldüğü görülebilir. Çünkü bu gruplar “ileriye dönük kripto elemanlar yetirmek” düşüncesinde oldukları için üniversite zamanlarında elemanlarını her türlü kavga ve kargaşadan uzak tutup sicillerini temiz tutmaya ayrıca özen gösteriyorlar. Böylece hem emellerine ulaşıyorlar hem de gelecek yıllarda kazacak olan öğrencilerin ailelerine kripto elemanlarını ballandıra ballandıra anlatarak, yeni elemanlar kazanmış oluyorlar. Netice de hiçbir aile çocuğunun siyasi çatışmalar içerisine girip, hayatını mahvetmesini istemez.

Tüm bunlar göz önüne alındığında durumun düşünülenden çok daha kritik bir hal aldığını düşünebiliriz. Bu nedenle bu yazı, bir köşe yazısından çok: Sayın Cumhurbaşkanımıza açık bir mektup hükmündedir. Dileğim odur ki bir an önce gerekli tedbirlerin alınır, böylece yeni terör militanlarının yetişmesinin önüne geçilir. Ayrıca yeni nesil FETÖ olma potansiyeli taşıyan gruplarının da önü kesilmiş olur…

Dua ile…

Kaynak: http://bihavadis.com/yazarlar/cuma-bozkurt/modern-terorizm-yuvalari-universiteler/77/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederiz.Lütfen Argo Kelimeler Kullanmayınız.

Polislik Mülakat Soruları Arşivi